Wild Tiger

Wild Tiger

Trabla pana Kratochvíla. Série krátkých filmečků o trochu praštěném troubovi. Natáčená na starší digitální foťák ve spolupráci s Jendem a Pavlou Papežovými.


Dovolená v USA 2016

Režie: Antonín Buček

Kamera: Marie Bučková

Hudba, střih: Antonín Buček

Lidé, kteří se na filmu podíleli: Antonín Buček, Marie Bučková

Během naší dovolené v USA v roce 2013 jsme na některých místech spontánně natočili několik příhod pana Kratochvíla. O tři roky později jsem se dostal k tomu, abych tento díl sestříhal a publikoval. Film byl natočen bez předchozích příprav, bez scénáře, byl vymýšlen na místě, natočen v podstatě na první záběr.

Obsah

Pan Kratochvíl se rohodl podívat se do světa a vyrazil na dovolenou do USA. Stálo mu to ale vůbec za tu cestu?


Výlet 2009

Režie: Antonín Buček

Kamera: Jan Papež

Střih: Antonín Buček

Hudba: Jan Papež

Lidé, kteří se na filmu podíleli: Jan Papež, Pavla Papežová, Antonín Buček, Kateřina Loučková, Michaela Šteflíčková

Koncem července roku 2009 jsme se rozhodli pro natočení dalšího krátkého filmečku. Zdálo se, že by mohla být k dispozici i kamera, takže jsme si říkali, že vyzkoušíme nové efekty, nové technické možnosti a spolupráci v novém týmu. Po dlouhém rokování vzešel nápad volného pokračování dnes už "seriálu" Trable Pana Kratochvíla. Kvůli vyzkoušení speciálních efektů jsme zvolili trošku nadpřirozený motiv.

K natáčení došlo ve velmi krátké době po prvním nápadu natočení dalšího filmu a to opět na digitální fotoaparát. Natáčet se začalo koncem září téhož roku. To trvalo dva celé dny a dva večery. Stříhání, hudba a další detaily trvaly mnohem déle, neboť i hudba je tentokrát z vlastní dílny. Jenda Papež si dal na hudbě opravdu záležet, však si to poslechněte sami. Jistě mi dáte za pravdu. Pohádka ve finální podobě trvá 15 minut.

Veřejná slavnostní premiéra filmového seriálu Trable Pana Kratochvíla epizoda "Výlet" se odehrála 27. 3. 2010 tj. 6 měsíců od prvního natáčecího dne. Více textu a fotky si můžete prohlédnout na starých stránkách.

Obsah

Pan Kralochvíl vyráží na výlet. Během svých toulek přírodou je překvapen zlou čarodějnicí, která se těsně před pronesením zlého zaklínadla promění v krásnou vílu Aquiel. Aquiel uprosí pana Kratochvíla, aby jí pomohl. Ten se tedy vydá na cestu za "kouzelnou" vodou, jejíž hledání mu zkomplikuje vykutálený vodník. Podaří se mu tedy vílu zachránit?


Posed 2012

Režie: Antonín Buček

Kamera: Jan Papež

Hudba, střih: Jan Papež

Lidé, kteří se na filmu podíleli: Jan Papež, Pavla Papežová, Antonín Buček

Velice krátký díl pana Kratochvíla. Natočený běham asi dvou hodin cestou zpátky z natáčení dílu Vánoce. Opět na obyčejný digitální foťák. Kompletní postprodukce se tentokrát ujal Jenda Papež.

Obsah

Jak to dopadne, když někdo neposlouchá dobré rady!


Vánoce 2010

Režie: Antonín Buček

Kamera: Jan Papež

Střih: Antonín Buček

Hudba Jan Papež

Lidé, kteří se na filmu podíleli: Jan Papež, Pavla Papežová, Antonín Buček

Myšlenka další epizody z řad filmového seriálu Trable pana Kratochvíla epizoda "Vánoce" vznikla v průběhu předvánočních nákupů a shonu jako dobrý tip na vánoční dárek pro naše blízké. Motivací pro nás byla také velká hromada sněhu, která nutně potřebovala zdokumentovat, neboť v Brně, kde celý seriál vzniká, je sníh téměř zázrakem.

Onoho natáčecího dne byla skutečná Ladovská zima, kterou naštěstí celý filmový štáb ustál bez vážného onemocnění. Nutno však podotknout, že náš filmový pan Kratochvíl nebyl vybaven žádným speciálním termoprádlem ba dokonce ani obyčejnými podvlíkačkami. No tedy klobouk dolů, neboť byla opravdu ukrutná zima.

Obsah

Každé dítě ví, že bez stromečku nejsou Vánoce. Stejně tak si to uvědomuje i náš pan Kratochvíl. Vyráží tedy do sněhem zapadlého kraje nějaký ten stromeček hledat. Cestou ovšem zjišťuje, že nic není tak jednoduché jak se na první pohled zdá...


Čaj 2009

Režie: Antonín Buček

Kamera: Jan Papež

Střih: Antonín Buček

Hudba Jan Papež

Lidé, kteří se na filmu podíleli: Jan Papež, Pavla Papežová, Antonín Buček

Před nápadem natočit krátký spot přecházely práce na připravovaném filmu Tajemná kletba (zatím nerealizovaném). Protože jsme se stále nemohli odhodlat k natočení, řekli jsme si, že se zkusíme k němu dopracovat. WildTiger přijal novou sílu a o co nám hlavně šlo, bylo natočit něco, u čeho si ukážeme, zda dokážeme v nové sestavě spolupracovat a vytvořit použitelný snímek. Myšlenka krátkého filmu se začala realizovat na začátku května 2009, kdy se začaly rodit první návrhy snímku. Ty byly velmi bujaré, ale podařilo se nám je umírnit, a tak z původních 5 postav jsme nechali jen jednu hlavní a jednu vedlejší. Natáčení zabralo pouze jedno natáčecí odpoledne, střih byl hotový poměrně brzy, ale měsíc a půl nám trvalo, než jsme doladili některé detaily. Na čem jsme si tentokrát dali záležet, byla hudba. Tu jsme vybírali z volně šiřitelných zdrojů (krytých různými variantami licence Creative Commons). Uslyšíte tak díla, která sice běžně nezní z rádia, ale volná licence jim neubírá na nápadu a v mnohých případech ani na kvalitě nahrávky. Ke kvalitě obrazu lze říci snad jen, že jsme natáčeli na obyčejný digitální foťák, což hovoří za všechno. Spot Trable pana Kratochvíla - Čaj trvá zhruba pět minut.

Obsah

Krátký příběh vykresluje jeden smolný den pohodového pana Kratochvíla. Když si chce vychutnat odpolední pauzu u čaje, neustále mu něco brání, aby si svůj čaj vypil. Možná že si na něj někdo zasedl. Kdo ví...